Regulamin

Z Parapedia
Wersja z dnia 22:43, 2 kwi 2021 autorstwa Srawek (dyskusja | edycje) (Zabezpieczył „Regulamin” ([edytowanie=Dozwolone tylko dla administratorów] (na zawsze) [przenoszenie=Dozwolone tylko dla administratorów] (na zawsze)))
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Zbiór zasad panujących na wiki. Nieprzestrzeganie ich może zakończyć się usunięciem artykułu, banem lub innymi konsekwencjami.

  1. Przede wszystkim należy zachować kulturę. Wyzywanie, znęcanie się nad innymi członkami Parapedii czy też inne zachowania powszechnie uznawane za szkodliwe społecznie nie będą tu tolerowane.
  2. Zakaz umieszczania treści pornograficznych, nielegalnych, przedstawiających szczególne okrucieństwo lub wszystkich innych, które można by uznać za wysoce niestosowne używając zdrowego rozsądku.
  3. Artykuły powinny być względnie obiektywne, nie epatować poglądami autora, ani nie atakować nikogo bezpośrednio[1]. Lekki cynizm jest wskazany, ale wszystko z umiarem.
  4. Zakaz plagiatowania treści. Każdy artykuł musi mieć podane odpowiednie źródła.
  5. Zakaz multikont i omijania banów.
  6. Przed obszerną edycją cudzego artykułu należy skontaktować się najpierw z jego autorem, chyba, że ocena artykułu jest niższa niż dwie gwiazdki.
  7. Ocena artykułu powinna sprowadzać się tylko i wyłącznie do oceny jego treści.
  8. Każda grafika musi posiadać odpowiednią licencję, autora i źródło (wyjątkiem jest przypadek, gdzie dzieło jest w domenie publicznej, a autor jest nieznany, można wtedy pominąć podanie autora).
  1. Za bezpośredni atak uznać można na przykład wyzywanie kogoś.