Magnokraft

Z Parapedia
To jest zatwierdzona wersja strony. To nie jest ostatnia jej wersja. Zobacz najnowszą wersję.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Artystyczna interpretacja magnokraftu.

Magnokraft - hipotetyczny pojazd, swoim wyglądem łudząco przypominający odwrócony talerz, wymyślony przez profesora doktora inżyniera Jana Pająka. Wehikuł miałby poruszać się z wykorzystaniem pola magnetycznego, a także być bezszelestny, niezniszczalny, niewidzialny, niesamowicie szybki, zdolny do natychmiastowego hamowania, dezintegracji przedmiotów wedle humoru pilota, latania w każdych warunkach (próżni, powietrzu, gorących gazach), a także przenikania przez dowolną materię (w tym skały i budynki). To właśnie on ma stanowić kolejny etap ewolucji ludzkiej cywilizacji.

Magnokraft związany jest ze słynną "Tablicą Cykliczności" autorstwa Jana Pająka. Profesor opracował także osobistą wersję Magnokraftu - Magnetyczny Napęd Osobisty, mający podobne funkcje do jego większego odpowiednika, będąc tym samym znacznie mniejszym i możliwym do noszenia przez człowieka. Szczegóły techniczne budowy i działania pojazdu znajdują się na oficjalnej stronie doktora, choć kwestie niezniszczalności i barwnych właściwości dalej pozostają zagadką.

"Jeśli magnokraft użyć do zabijania i do niszczenia, wówczas cała ludzkość może przestać istnieć w przeciągu jednego dnia."

Źródła

http://www.angelus-silesius.pl/pajak/magnocraft_pl.htm

5.00
(3 głosy)