Regulamin

Z Parapedia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Zbiór zasad panujących na wiki. Nieprzestrzeganie ich może zakończyć się usunięciem artykułu, banem lub innymi konsekwencjami.

  1. Każdy użytkownik powinien zachować kulturę i zachowywać się dojrzale. Wyzywanie, znęcanie się nad innymi członkami Parapedii, doxowanie czy jakiekolwiek inne społecznie negatywne w skutkach działanie przeciw innym użytkownikom nie będzie tolerowane.
  2. Zakaz umieszczania treści pornograficznych, nielegalnych, przedstawiających szczególne okrucieństwo, szokujących lub zupełnie niezwiązanych z tematem Parapedii. Wgrywane media powinny służyć tylko i wyłącznie jako ilustracje do artykułów. Parapedia to nie hosting plików.
  3. Artykuły powinny być względnie obiektywne, pozbawione politycznych czy społecznych opinii. Sceptycyzm z domieszką cynizmu jest jak najbardziej dozwolony i wskazany, o ile opiera się o fakty naukowe. Należy jednak zachować przy tym kulturę, wyzwiska lub bezpodstawne pomówienia nie będą akceptowane.
  4. Zakaz plagiatowania treści. Każdy artykuł musi mieć podane odpowiednie źródła. Niedopuszczalne jest dokładne kopiowanie tekstu z innych stron, chyba że na potrzeby cytatu.
  5. Zakaz omijania banów i multikont.
  6. Każdy artykuł może być dowolnie edytowany przez innych. Drobne, uniwersalnie dobre (np. poprawa błędów gramatycznych) zmiany są z góry akceptowane, przy większych edycjach warto umieścić w opisie zmian ich powód, ułatwi to pracę administracji.
  7. Ocena artykułu powinna sprowadzać się tylko i wyłącznie do oceny jego treści. Niedopuszczalne jest ocenianie artykułu na podstawie tego, kto jest jego autorem.
  8. Każda grafika musi posiadać odpowiednią licencję, autora i źródło (wyjątkiem jest przypadek, gdzie dzieło jest w domenie publicznej, a autor jest nieznany, można wtedy pominąć wzmiankę o autorze).