Wylatowo

Z Parapedia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ta strona jest w budowie. Jej zawartość może ulec zmianie w każdej chwili. Przed edycją skontaktuj się z autorem.

Wylatowo - polska wieś leżąca w województwie kujawsko-pomorskim, niespełna 30 kilometrów od Gniezna. Znana przede wszystkim z wydarzeń dotyczących UFO.

Pierwszy kontakt

Na przełomie lipca i czerwca 2000 roku w Wylatowie po raz pierwszy pojawiły się tajemnicze kręgi w zbożu. Jednak według miejscowych podobne zjawiska we wsi zauważono już wcześniej. Pod koniec lat 80 jeden z mieszkańców – Tadeusz Filipczak podczas prac polowych miał dostrzec na niebie jasny obiekt lecący w kierunku Mogilna (miasto sąsiadujące z Wylatowem). Według świadka nie mógł być to samolot, gdyż nie było słychać silnika. Kolejne przedziwne spotkanie miało miejsce w 2000 roku, gdy Jerzy Szpulecki był świadkiem lądowania kulistego pojazdu, z którego wyłoniły się enigmatyczne macki. Według jego relacji tajemniczy przybysze mieli złośliwie wyłączyć mu prąd i zegarek o godzinie 00:15, a także uszkodzić wszystkie akumulatory w promieniu 500m.


Pokłosie

Niedługo po tych niezwykle tajemniczych wydarzeniach w Wylatowie pojawiła się fundacja Nautilus. Pan Szpulecki zgodził się wynajmować dla fundacji mieszkanie (tudzież dom), co pozwoliło na założenie pełnoprawnej bazy operacyjnej (FOB) i prowadzenie intensywnego całodobowego monitoringu pól. Choć piktogram pojawił się ponownie, tym razem po drugiej stronie szosy, to sprawców całego zamieszania nie udało się uchwycić na kamerze.

Rok 2003 okazał się być niezwykle owocny dla Wylatowian. Właśnie wtedy przypada szczyt popularności wsi. Odwiedziła ją nawet delegacja zza granicy, a razem z nią Nancy Talbott – rzekomy ekspert od kręgów w zbożu (czy też fachowo agroglifów). To właśnie ona 31 czerwca 2003 roku stworzyła obszerny raport dotyczący niesamowitego przypadku pana Jerzego Sz. Zawiera on m.in. dokładny opis całego zajścia, a także samych piktogramów, które pan Jerzy zauważył następnego dnia. Miały one przypominać kształtem krzyż. Raport wspominał także o tajemniczym karpiu z Lubelszczyzny, na którym w niewytłumaczalny sposób został odbity łudząco podobny kształt.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

http://zw.com.pl/artykul/155070.html?print=tak

https://wylatowo.pl/2004/06/raport-nancy-talbott/

https://www.wylatowo.org.pl/index.php?id_art=7